Koło Łowieckie „Ostoja” na XV Euroregionalnych Spotkaniach Łowieckich Darz Bór w Połczynie Zdroju

Koło Łowieckie „Ostoja” na XV Euroregionalnych Spotkaniach Łowieckich Darz Bór w Połczynie Zdroju

Już po raz piętnasty Połczyn Zdrój gościł myśliwych i sympatyków łowiectwa na Euroregionalnych Spotkaniach Łowieckich „Darz Bór”. Piękna słoneczna pogoda przyciągnęła mnóstwo gości. Podczas dwudniowego spotkania na wszystkich odwiedzających czekało wiele atrakcji. Zarówno dorośli jak i dzieci mieli okazję wziąć udział w wielu konkursach, spróbować specjałów kuchni myśliwskiej i regionalnej oraz obejrzeć wystawy artystyczne o tematyce łowieckiej, zasłuchać się w dźwiękach muzyki myśliwskiej, a także odwiedzić stoiska na jarmarku myśliwskim z wyrobami inspirowanymi motywami myśliwskimi. Jak co roku tradycyjnie w sobotnie przedpołudnie myśliwi wzięli udział w uroczystej mszy świętej, z oprawą muzyczną oraz z udziałem pocztów sztandarowych koszalińskich kół łowieckich, żeby następnie przejść ulicami miasta w paradzie myśliwskiej. Młodzi adepci sztuki myśliwskiej uczestniczyli w uroczystym ślubowaniu, a najlepsi strzelcy mogli sprawdzić swoje celne oko podczas „Turnieju dubletów o Połczyńską Flintę” na strzelnica w Łężku.

Czekamy na kolejną edycję tego wyjątkowego spotkania, podczas którego My – myśliwi, możemy pokazać inną, często nieznaną laikom, albo źle postrzeganą, stronę myślistwa.

Liczymy również, że w przyszłym roku frekwencja i zaangażowanie myśliwych z naszego koła  będzie znacznie większa i każdy nawet niezdecydowany  będzie pamiętał, że „Tra­dyc­ja służy zacho­waniu porządku świata. Jeśli ją złamiemy, świat się skończy” (P.C)

Darz Bór!

 

Zdjęcia: T. Partyka, R. Dominowski