EXPOHunting 2015

Szybkim krokiem zbliża się kolejna edycja wystawy poświęconej łowiectwu EXPOHunting 2015 organizowanej w Warszawie.

EXPOHunting

 

W dniach 10 do 12 kwietnia. Program tej edycji jest jest wyjątkowo bogaty niemal 200 wystawców z 10 krajów, 400 najważniejszych światowych marek oraz wiele premier i nowości wystawienniczych. Wystawa wspierana jest przez największych  producentów i wytwórców sprzętu i akcesoriów łowieckich w Polsce. Głównym współorganizatorem Targów EXPOHunting 2015 jest zarząd Główny Polskiego Związku Łowieckiego w Warszawie.

EXPOHunting

 Więcej informacji można uzyskać na stronie biura organizatora Targów EXPOHunting 2015 http://www.exposilesia.pl/expohunting/pl/


W korespondencji do naszego Koła Łowieckiego otrzymaliśmy od miłośników i propagatorów łowiectwa z USA ze Stanu Arizona życzenia świąteczne wraz z kilkoma zdjęciami, które z wielką przyjemnością zamieszczam na naszej stronie. Zdjęcia wykonano w okolicy White mountains w Stanie Arizona nieopodal Great canyon Colorado.

0728031807_0001 0728031809~3 image_0001

Na załączonych zdjęciach widzimy łanie i cielęta jelenia Wapiti żyjące w stanie dzikim jednak nie mające obawy przed człowiekiem. Jelenie te podchodzą do obozowiska w nadziei otrzymania jakiś przysmaków. Nie rzadko zdarza się, iż te właśnie jelenie dosłownie wchodzą do namiotów lub dosłownie buszują po ustawionych na turystycznych stolikach talerzach i garnkach. A tak dla ścisłości nie wiem dla czego, ale w śród Polonii utarło się te przeurocze zwierzątka nazywać potocznie „danielami”.

I my przesyłamy serdeczne życzenia świąteczne, za ocean, dla naszych polonusów niezależnie od tego gdzie mieszkają. Wszystkiego najlepszego z okazji Świąt Wielkiej Nocy. Alleluja.