EPI – elektroniczny wpis pobytu na polowaniu – Sonda

W ostatnim czasie nasz sąsiad Koło Łowieckie DARZBÓR wprowadził do użytku próbnego elektroniczny program dokonywania wpisów pobytu na polowaniu. Uważam że przez swoje działanie Koła Łowieckie DARZBÓR uczyniło krok milowy w swoim rozwoju i dojrzałości do nieuchronnie wkraczającej w powszechne życie elektroniki i komputeryzacji. Dziś weszliśmy w etap ogólnego wykorzystania telefonów, kamer, aparatów i komputerów, laptopów i tabletów w codziennym życiu również w codzienne życie myśliwych wchodzi elektronika od której się nie ustrzeżemy. Z uzyskanych prze ze mnie informacji wynika również że kolejne koła szykuje się do wprowadzenia takiego programu.

Dlatego też przedstawiam ponownie materiał, który opublikowany został w ogłoszeniach koła, kilka miesięcy temu na stronie kodowanej:

EPI

Poniżej przedstawiam stanowisko w sprawie elektronicznej książki wypisów na polowanie przedstawione przez Ministra Środowiska.

Stanowisko Ministra Środowiska

Publikacja wywiadu przeprowadzonego przeze mnie z autorem i właścicielem programu do ewidencji pobytu myśliwego na polowaniu indywidualnym. W rozmowie przedstawione zostały prawie wszystkie aspekty prowadzenia elektronicznej książki wpisów.

Rozmowa telefoniczna

Strony do zapoznania się.

http://www.epi24.pl/

https://www.facebook.com/pages/EPI-Oprogramowanie-dla-Kół-Łowieckich/

http://3.bp.blogspot.com/-MQ5MiRP2i2s/UP16oYGzyDI/AAAAAAAAADE/qi3w4kngk3Q/s1600/td208_oddzielnik2.png

W ostatnim czasie wielu z naszych kolegów myśliwych w Polsce zastanawia się nad wprowadzeniem w swoich kołach Elektronicznej Książki Pobytu na Polowaniu Indywidualnym. Znajdowane w internecie opracowania na ten temat bardzo pozytywnie opowiadają się za wprowadzeniem takiej formy zaznaczania swojej obecności na polowaniu. Tym bardziej iż tak samo pozwala to wypisać się na polowanie jak i sprawdzić czy ktoś jest na miejscu do którego chciałbym się udać bez wychodzenia z domu. Wielu myśliwych jest przeciwko takiej metodzie ale również wielu z nas jest za wprowadzeniem takiego rodzaju ewidencji. Oczywiście forma przeprowadzonej Sondy w śród myśliwych naszego koła, nie jest ostatecznym rozwiązaniem tematu ale zapewne chcieli byś my wiedzieć ilu z nas jest za wprowadzeniem takiego rozwiązania a ilu jest przeciwnym temu rozwiązaniu.