Pierwsze polowanie kol. Stanisława

Niespełna miesiąc temu do naszego koła przyjęty został jako członek niemacierzysty kol. Stanisław LICA. Jest on również członkiem innego koła podobnie jak inni członkowie naszego koła kol. Stanisław RYCZEK oraz kol. Edward RAK dodatkowo są oni członkami Wojskowego Koła Łowieckiego nr 229 ŻUBR w Szczecinku z siedzibą w Czarnem k/Człuchowa. W dniu dzisiejszym postanowił on po raz pierwszy wyruszyć w nasze knieje w celu zapoznania się z terenem. W książce wypisani już byli koledzy, zajęty był już sektor 6, 7 oraz 3. Stanisław postanowił wypisać się na sektor 8 w rewirze Turowo. Gdy wypisywał się była godzina 15 a już o godzinie 16 na jego rozkładzie były dwie łanie jelenia. Trudnością było przetransportowanie łań w okolice środka transportu, ponieważ pozyskał je w wyjątkowo niekorzystnych warunkach chodząc po bardzo grząskim i zapadającym się terenie. Podjazd samochodem w miejsce zestrzału było w takiej sytuacji niemożliwe. Jednak z pomocą koleżeńską kolegi z naszego koła transport okazał się po prostu błahostką. Przywiezione łanie na punkt skupu w Szczecinku do p. Mariana GRELI okazały się pięknie pozyskanymi sztukami w pierwszej klasie jedna 75 kg zaś druga 54 kg. Co prawda czas poświęcony na załadunek oraz transport był dłuższy niż samo polowanie i czas jemu poświęcony.

20141210_181328_resized-001

Łanie jelenia.

20141210_181620_resized-001

Pokot po polowaniu indywidualnym.

Zdjęcie załączone do tekstu pokazuje naszego kolegę, wyczerpanego tym polowaniem ale również szczęśliwego iż pierwszy wyjazd na polowanie w knieje nowego koła przyniósł taki efekt. Widać Św. Hubert sprzyja naszemu Stanisławowi. I tak trzymać. Pozostaje nam jedynie złożyć gratulacje – DARZBÓR kolego Stanisławie.

Na zdjęciu jest również pies rasy myśliwskiej Posokowiec bawarski z rodowodem, niedawno zakupiony i doszkalany w swoim fachu myśliwskim w poszukiwaniu postrzałków. Tym jednak razem Diana bo takie ma imię ograniczyła się jedynie do obszczekania wskazanych przez myśliwego sztuk. Jedno co trzeba powiedzieć o Dianie to, to iż rokuje nadzieje na rasowego psa myśliwskiego.

20141210_181642_resized-001

DarzBór Kolego Stanisławie.