Dzień Św. Szczepana

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W nocy z 25 na 26 grudnia 2014 po raz pierwszy napadało trochę śniegu. Ranek sprawił przepiękny klimat zimowej aury, trochę śniegu pozwoliło poczuć w końcu tak długo oczekiwaną ponowę. Dzienne wyjście w dzień Św. Szczepana po obfitości stołu świątecznego z poprzedniego dnia sprawiły nie tylko radość przebywania w kniei ale również udany efekt polowania. Ci którzy mówią iż dzika można pozyskać wyłącznie wieczorem lub w nocy  to te polowanie obala te twierdzenie. Odyniaszek pozyskany został około godziny 13:30 gdy układał się w zbudowanym przez siebie „gnieździe” pod świerkiem.

Niestety ze względu na specyficzny „świąteczny odyńcowy” zapach trafił na skup.

Przy okazji choć to już końcówka Świąt Bożego narodzenia w tym roku zachęcam do wykonania samodzielnie ciasteczek marcepanowych według przepisu nr 7 zamieszczonego na naszych stronach.

26.12

Minęły zaledwie dwa dni a na rozkładzie pojawiły się dwie piękne łanie – jelenia pozyskane na polowaniu indywidualnym w dniu 28. grudnia 2014.

PC280006 xx xx

Gratulacje kolego Stanisławie. Dziś nie każdy myśliwy układa pokot po zakończeniu swojego polowania indywidualnego i z tego powodu składam koledze szczególne słowa uznania za szacunek dla zwierzyny i oddaną dla niej cześć.