Wilki w Rewirze Dzikowo

Wilki w Rewirze Dzikowo

Dzięki uprzejmości kolegi Zenona PIECEWICZA Gospodarza Rewiru Dzikowo  otrzymaliśmy aktualne zdjęcia autorstwa pani Magdaleny Bagińskiej przechadzającego się spokojnie w sposób wyjątkowo dostojny wilka, polami nieopodal miejscowości Przyjezierze, w niedalekiej odległości od zabudowań gospodarskich.

Od pradawnych czasów wilk budził w świadomości człowieka strach, lęk i obawę, kojarzony był z wieloma demonami, dlatego też w przekazach słownych i pisanych zajmuje miejsce wyjątkowo „parszywe”, dzisiaj mamy o wiele większą wiedzę o tym gatunku zwierząt ale pomimo to stanowi on rzeczywiste zagrożenie dla zwierzyny dziko-żyjącej ale również i dla zwierząt domowych szczególnie pozbawionych ochrony gospodarskiej. Jedyną pociechą jest to, iż w środowisku naturalnym pełni on rolę skutecznego „sanitariusza” lasów.

No cóż w dzisiejszych realiach musimy żyć w pełnej symbiozie i ostatecznie w rozumieniu wszelkich obaw i społecznego krytycyzmu, w związku z tym musimy pogodzić się definitywnie z  jego występowaniem w naszym środowisku naturalnym, obok nas w „sąsiedztwie” tak jak to było przed laty i jest obecnie a uwidocznione na zdjęciu.

Wiosna, bociany i spacerujący bez obawy wilk, obok gospodarstw i zabudowań gospodarskich. Ten obraz jest pełnym spełnieniem wiosny w przeddzień Świąt Wielkanocnych. Są to jedne z pierwszych wykonanych zdjęć wilka bytującego na obszarze w granicach naszego Koła Łowieckiego.

Z podziękowaniem dla kol. Zenona PIECEWICZA

Zapraszam Wszystkich Kolegów do przesyłania zdjęć i wyrażania zgody na ich edycje na stronie naszego Koła Łowieckiego w celu jej uatrakcyjnienia.