Polowanie zbiorowe 24.listopad. Sezon 2013/2014

Polowanie zbiorowe 24.listopad. Sezon 2013/2014

 

Karty syanowiskoweW dniu 24 listopada w rewirze Carnobór odbyło się zbiorowe polowanie rewirowe. Obowiązki kierownika polowania czynił kol. Sławomir Kowalik pomocnikiem kierownika w trakcie polowania był kol. Marek Wolak. W trakcie polowania pozyskano jedną łanie daniela,  jedną kozę sarny, trzy dziki oraz dwa lisy. Królem polowania został kol. Roman Lecko, vice Królem zaproszony myśliwy z Koła Łowieckiego WILK. Na polowanie wykonano intencyjne karty stanowiskowe stanowiące swoistą pamiątkę z polowania.

Warunki atmosferyczne tego dnia nie były rewelacyjne, było w miarę ciepło jednak w drugiej połowie dnia zaczął padać drobny lecz stosunkowo dokuczliwy deszcz, mimo to w ostatnim ósmym pędzeniu pozyskano trzy dziki. W pierwszym pędzeniu w miocie pojawiła się chmara jeleni w  ilości sześciu byków w tym jeden, dwunastak jednostronnie koronny oraz sześciu łań. Jelenie przemieszczały się w miocie a następnie przekroczyły linię myśliwych bez oddania choćby jednego strzału.

Polowanie zakończyło się pięknym pokotem na jedlinie z odtrąbieniem sygnałów łowieckich. Końcowym elementem polowania było ognisko oraz przejaśniające niebo z gwiazdami wróżące pierwszą w tym sezonie mroźna noc.

W załączeniu fotoreportaż z polowania zbiorowego

 

 

I tak jak napisałem wcześniej, poprzedni wieczór wskazywał raptowną zmianę pogody. Następny dzień okazał się słonecznym przyjemnym dniem, choć bardzo rześkim. Wieczór przyniósł nam wszystkim pierwszy śnieg, mówią, że pierwszy śnieg nie utrzyma się długo ale gdyby następna sobota i niedziela może być pierwszym polowaniem  zbiorowym w tym sezonie na ponowie.

Tego sobie i wszystkim kolegom życzymy.