09 listopad 2013 – Polowanie „Hubertowskie”

09 listopad 2013 – Polowanie „Hubertowskie”

„Quousque medio aevi sui stabit,
Sanctus Hubertus dona sua dabit”

W dniu 9 listopada 2013 roku odbyło się w naszym Kole Łowieckim polowanie Hubertowskie, uczestniczyło w nim wielu naszych kolegów i przyjaciół oraz osoby zaproszone. Polowanie te odbyło się na dwóch obwodach 123 oraz 124. Warunki atmosferyczne, jakie towarzyszyły nam w trakcie polowania tego dnia były po prostu wymarzone, bez deszczu, wiatru i chłodu. Dzień jak na tę porę roku był wyśmienity, pod koniec dnia słońce rozświetlało swoimi promieniami pozostałe na gałązkach powiewające na słabym wietrze pożółkłe jesienne liście nadając temu polowaniu i dniu w którym ono się odbywało szczególnego charakteru i uroku. Wieczór który o tej porze roku przeradza się bardzo szybko w noc był ciepły, bezwietrzny a niebo wypełnione niemal w całości rozbłyskującymi gwiazdami z wyjątkową bardzo jasną pierwszą kwadrą jakże wyrazistego księżyca.

Po raz pierwszy do listy zwierząt pozyskiwanych w trakcie polowania zbiorowego dopisane zostały zgodnie z planem hodowlanym łanie i cielaki daniela, jeszcze nie tak dano wprowadzone do łowiska poprzez zakup łań i cielaków i wypuszczeni ich na wolność w obwodzie 123.

Polowanie „Hubertowskie” choć z niewielkim pokotem zakończyło się w poczuciu dobrze spędzonego czasu w gronie kolegów i przyjaciół. O tym świadczy wspólne grupowe zdjęcie wykonane po zakończeniu polowania a jeszcze przed wspólnym biesiadowaniem którego głównymi animatorami oraz organizatorami byli świeżo „upieczeni” selekcjonerzy kol. Zbigniew Kozielski oraz kol. Jan Kolak – Wszyscy myśliwi uczestnicy polowania kolegom gratulujemy i życzymy tych, samych najwspanialszych trofeów łowieckich.

PB090058

Na tym polowaniu po raz pierwszy zastosowane zostało intencyjne wykonanie kart stanowiskowych, które prezentowane są na Naszej stronie. Karty te zostały rozdane dwóm grupom uczestników polowania w trakcie odprawy rozpoczynającej polowanie „Hubertowskie”. Stanowią one miłą i wytrawną pamiątkę dla wszystkich myśliwych biorących udział we wspólnym polowaniu „Hubertowskim”.

Broń już u myśliwych w domach, ci którzy mogli na moment powrócili do naszego Domku myśliwskiego, ogrzanego ciepłem kominka, uczestnicząc w zorganizowanym poczęstunku naszych „młodych” selekcjonerów. Są to, te chwile, które służą naszej wspólnej integracji.

Tym akcentem zakończone zostało polowanie Hubertowskie rozpoczynające sezon polowań zbiorowych w Naszym Kole Łowieckim. Polowanie „Hubertowskie” jednoznacznie wiąże się z tradycją obchodów „Hubertowskich” obchodzonych przez wszystkich myśliwych a przysłowie łacińskie jedynie potwierdza tę tezę.

„Św. Hubert tak długo będzie dary dawał,
Pokąd będzie pośrodku pory łowów stawał”

Źródło pobrania piosenki: http://ulub.pl